Aktuality SK

Ukrajinky v emigrácii

V týchto ťažkých časoch potrebujeme všetci pomoc. Zmena bydliska, obavy o príbuzných a priateľov, ktorí zostali na Ukrajine. Na pleciach ukrajinských žien je teraz veľa starostí. Ako sa prispôsobiť novým podmienkam, novému jazyku, spoločnosti, zvykom a tradíciám inej krajiny? Ako pomôcť deťom zvyknúť si na život ďaleko od domova? Naučiť sa nový jazyk, nájsť si prácu, aby ste uživili svoju rodinu, začleniť sa do spoločnosti a pokračovať v plnohodnotnom živote?

Pripravili sme 4 stretnutia s trénermi a psychológmi, ktorí budú zdieľať praktické odporúčania, ako sa naučiť znova žiť v novej spoločnosti. Ako sa dostať z emocionálnej diery a ako podporiť rodinu a priateľov.

Budeme tiež mať 3 rozhovory s reálnymi ukrajinskými ženami, ktoré teraz žijú na Slovensku. Sú ako my všetci. Sú pripravené podeliť sa o svoje skúsenosti a s radosťou vám povedia, čo im pomohlo v tejto ťažkej situácii.

Posledný hosť vám povie, aké programy sú k dispozícii pre ukrajinské deti, ako to funguje v miestnych školách a akú pomoc sú pripravení poskytnúť učitelia.

Rozhovory bude viesť Olena Sprinsian, profesionálna certifikovaná koučka a obchodná trénerka.

Sledujte nás naživo 1., 8., 15. a 24. augusta vždy od 18:00 do 19:00.

Link na prihlásenie sa na online event už 1. augusta >>>
Projekt "Ukrajinský žiak" 2023